Ušijete si sami rukavice? A nebo si je ušít nechejte | Ludmila Osičková

Ludmila Osičková je rukavičkářka a zakladatelka firmy MojeRukavice.cz. Ušije vám rukavice na míru a také vás naučí, jak si je můžete ušít sami.

Moje první kroky vedly do dílny Ludmily, když jsem pátral po nových rukavicích za volant. Byl jsem okouzlen vůní kůže a hned jsem věděl, že vám musím tuto šikovnou rukavičkářku představit.

Rozhovor s Ludmilou Osičkovou najdete v členské sekci V křesle byznysu ve video i audio verzi. Ludmila jej pro vás odemknula a zpřístupnila celý i na YouTube!

Povídáme si o řemeslné zručnosti, ale také o tom, jestli se dá kreativita naučit. Ludmila hovoří o své cestě ke kreativitě a svobodě v tvorbě.

Koukám lidem na ruce. Lidé jsou schovaní uvnitř sebe, ale ruce jsou vidět. Vidím v kůži rukavici a vidím, jak ji navrhnout s tím, co ještě nikdo nedělal.“

Kde se to všechno naučila? Ludmila vypráví o svém tatínkovi, který je sedlářem, řemenářem a čalouníkem. U něj se učila čalounit a řemeslo ovládá dodnes.

Šije rukavice na míru, potřebuje klienta vidět, zjistit jeho představu. S velkou vášní vypráví o tom, že rukavice vyjadřuje povahu člověka a že musí být jako druhá kůže na ruce. Své klienty učí trpělivosti s kůží a rukavicemi, které mají člověka provázet delší čas.

Co ještě Ludmila prozradí?

  • Po jaké barvě rukavic většina lidí sáhne jako první a proč.
  • Která barva se jí dlouho nelíbila a proč změnila názor.
  • Z kolika dílů se skládá rukavice.
  • Jak vzniká kolekce a kolik odstínů kůže má ve své dílně k dispozici.

Nemůžeme minout téma rukavic pro autíčkáře. Dozvíte se, proč Ludmila stojí u televize a bedlivě zkoumá historické filmy.

Dotkneme se také tématu perfekcionismu na straně jedné a zklidnění mysli na straně druhé. Jak hledat rovnováhu a proč ke zklidnění mysli přispívá kurz šití rukavic?

Poslechněte si v rozhovoru. Ke sledování zve

Pavel Klein

Ludmila Osičková je rukavičkářka, která vám ušije rukavice na míru a také vás naučí, jak si je ušít sami.

Během posledních 20 let střídavě vedla několik firem tohoto oboru, ať už jako majitelka nebo zaměstnanec. Její dílna pod značkou Moje rukavice je aktivní od dubna 2019. V ní tvoří všechny zakázky a pořádá kurzy.

Ludmila má akreditaci Ministerstva školství a je uvedena v Národním institutu řemesel. Její kurzy jsou tedy certifikované. Když přišel první lockdown a nebylo možné učit šít osobně, investovala do interaktivního webu, kde najdete videokurzy a všechno, co se rukavičkářství týká.

Ludmila říká, že jejím cílem je vrátit rukavičkářskému oboru jeho smysluplnost, tradici, úroveň a hlavně povědomí. Kurz vnímá jako formu sebepoznání, kreativity, originality, unikátnosti. Rukavičkářství je pro ni srdcová ruční práce a slibuje, že s její pomocí zvládnete ušít vlastní rukavice, zažijete odpočinek a odejdete s pocitem naplnění v srdci.

Ludmila je lektorkou hatha jógy, sama se dál vzdělává v ajurvédě a zdravějším životním stylu. Dodává: Má práce je mým velkým koníčkem.

info@mojerukavice.cz, +420 603 503 022

https://www.mojerukavice.cz/

Jak můžete natočit rozhovor u nás? Jednoduše: