Proč se nedotknout dopravy 2024 | Nevidomí za volantem

Projekt V křesle byznysu navázal spolupráci se spolkem Nevidomí za volantem, který zprostředkovává různé motoristické zažitky pro komunitu nevidomých a slabozrakých.

Iniciátorem projektu je Petr Haluška alias Slepý bandita. Nevidomý automobilový závodník bez ohledu na svůj hendikep rád sedá za volat a překonává rychlostní rekordy.

Jeho jménem vás zvu na letošní ročník akce v sobotu 8. června 2024 na letišti v Panenském Týnci u Loun. Pavel Klein

Vážení nadšenci motoristických zážitků, řídili jste již někdy autobus, nebo nákladní vůz, nebo dokonce traktor? Pokud ne, tak si to můžete vyzkoušet 8. června 2024 v Panenském Týnci u Loun.

Jménem projektu NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR s mezinárodním významem, dále se sponzorskými partnery a spolupracujícími subjekty dále ve spolupráci s velkým nadšencem Pavlem Vlčkem s projektem DOTKNI SE DOPRAVY Vás zveme na akci plnou vůně benzínu a nafty. Pro někoho první kroky v řízení motorového vozidla a pro někoho další výzvy za volantem.

Petr Haluška, alias Slepý bandita

DOPRAVA:
Nástup do přistaveného autobusu bude na konečné stanici tramvají č. 9, 10 – Sídliště Řepy 8. června 2024 v 8:30 hod. Odjezd do Panenského Týnce v 9:00 hod. Oficiální zahájení akce od 10:00 hod. Předpokládaný konec akce v 17:00 hod.

CATERING:
pro veřejnost,  účastníky a průvodce bude občerstvení formou CATERING služby z poplatněna.
Pro sponzorské partnery a spolupracující subjekty bude !ZDARMA!

ORGANIZACE:
Pokud se chcete účastnit této akce, zbývá Vám jen pár kroků:
Zaplatitfin. částku ve výši  900 a to včetně doprovodu. Tedy jedna dvojce 1800 Kč.  na účet 2002013285/2010

Vyplnit a poslat závaznou přihlášku na adresu petahaluska@seznam.cz
Dostavit se včas na místo srazu.
Z důvodu bezpečnosti je počet účastníků akce omezen na 30 osob.
Své dotazy ohledně této akce prosím směřujte na mě jako iniciátora projektu
NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR:
Petr Haluška
tel.: 773 158 007

e-mail: petahaluska@seznam.cz Vždy budeme vyžadovat maximální bezpečnost a plynulost celé akce. Každý
účastník a účastnice včetně doprovodu se budou řídit nastavenými podmínkami, koncepcí,
postupy a metodikou během celé akce NEVIDOMÍ ŘIDIČI ZA VOLANTEM aneb Proč se nedotknout dopravy?  Počínaje nástupem do autobusu, dále během celé akce až po bezpečný návrat všech opět do místa výstupu.
Těšíme se na Vaši účast a Vaše řidičské dovednosti, znalosti a schopnosti, které
budete moci předvést na akci.

Podívejte se na rozhovor s Petrem Haluškou:

Sledovat také můžete, jak Petr Haluška řídí Mustanga:

číslo účtu pro dary: 800 000 0090/2010

Iniciátorem projektu je od narození nevidomý hudebník a masér Petr Haluška, velký nadšenec a fanoušek do všeho, co má alespoň čtyři kola, motor a volant nebo v jeho případě i pásy a rajčáky.

Petr dokázal nadchnout a přesvědčit pro myšlenku pohyblivého simulátoru dalších několik lidí, především ze Spojené organizace nevidomých a slabozrakých ČR, kteří našli pro simulátor prostor v Komunitním centru Vrchlická v Praze 5. Je přesvědčen, že pohyblivý simulátor díky TOP špičkové technologii dokáže zprostředkovat nevidomým a slabozrakým velmi věrný zážitek z jízdy. Bude opatřen periferním zařízením, jako je volant se zpětnou vazbou sil v řízení, pádly pod volantem pro sekvenční řazení, a kovovými pedály. To vše bude umístěno na pohyblivé platformě, která bude simulovat terénní nerovnosti (silnice, krajnice, štěrk, tráva apod.), jízdu do zatáček a G zatížení při startu a brzdění. Zvukový doprovod (motor, vítr) je samozřejmostí, jakož i vibrace motoru přenášené do volantu.

Bude se jednat o verzi mobilní, takže simulátor bude možné bez větší námahy po čase přemístit do jiné odbočky SONS, aby si jej mohli vychutnat i zrakově handicapovaní třeba na druhém konci republiky.

Robert Kotlaba za pocitacem

Autorem a tvůrcem simulátoru je Robert Kotlaba. Motosport je odjakživa jeho koníčkem a od roku 2004 i prací. Prošel si téměř všechny možné pozice, které motosport nabízí a kde nasbíral zkušenosti se stavbou závodních vozů. Tato práce jej provedla od evropských šampionátů, přes Rallye Dakar až po 24h závody ve třídě GT3. Od roku 2007 je spolumajitelem společnosti 301 s.r.o., která se zabývá pronájmem a stavbou simulátorů. Když ho Petr Haluška oslovil, zda by byl schopen postavit simulátor pro nevidomé, ani chvíli nezaváhal a svou účast přislíbil.

Provoz simulátoru má na starosti Karel Novotný, metodik Komunitního centra Vrchlická. Nadšení Petra Halušky pro pohybový simulátor přeskočilo i na něj a to i proto, že si sám mohl virtuální jízdu vyzkoušet. Jako metodik komunitního centra vymýšlí nejrůznější aktivity a sám jich několik z nich vede. Nejdůležitější pro něj je spokojenost zrakově postižených klientů SONS a v simulátoru vidí další možnost, jak rozšířit aktivity nevidomých a slabozrakých. Pakliže si budete chtít simulátor vyzkoušet, neváhejte ho kontaktovat (viz rubrika Kontakty).