Zážitková jízda v Porsche | Pavel Klein | Autodrom Most

🔴 Na Autodromu v Mostě běží čas mnohem rychleji. Škoda, na pořádné svezení s Porsche GT3 RS sedm okruhů nestačí (www.legendyuvas.cz). Mají vše perfektně připraveno pro všechny, kteří chtějí vonět benzínem, opájet se rychlostí a užít pořádný adrenalinový zážitek.Okruh jsem dříve jezdil se svým Mustangem a styl jízdy je naprosto odlišný od stylu řízení Porsche.
Musel jsem rychle načíst auto, brzdné body i kdy mu můžu dát pořádně napít. S Mustangem jsem mohl jít na brzdy o desetinu vteřiny později. Ne, že má Porsche horší brzdy, ale protože byl můj a jel jsem sám, pocit vetší odpovědnosti za instruktora Martina a auto.
 
Při výjezdu naopak můžu Porsche naložit o vteřinu dřív, Mustang jako zadokolka by mně pořádně nakopal zadek.

 
V nesestříhaném videu (odkaz výše 🔼 ) je na tachometru vidět, jak jsem se s autem sžíval a první kola jel na duchnu. Tady můžete vidět dobře i špatně projeté pasáže a slyšet kritiku instruktora. Usedněte a vyrazíme. Nejprve pojedeme pomalu a budeme zrychlovat. Tachometr je vidět. Video není dlouhé, protože dle slov instruktora jsme to už pořádně mazali a dostali auto na hranu.
 
Byla obrovská škoda umístění on board kamery a sklopené slunečné clony. Po nastoupení do auta moje ruka šmátralka clonu chtěla zvednout, ale vidina, že za chvilku vyrazíme a Martin už sahal po řadící páce byla silnější.
 
V závěru jsem už skoro využíval potenciál auta, což zhodnotil i Martin, a to mě potěšilo. Stejně tak jsou vidět chyby, které dělám, prostě realita bez příkras.
 
Ještě se musím hodně učit, hodně učit.
 
Porsche GT3 RS je naprosto famózní auto. Výkon, grip, čitelnost a oproti Mustangu ostré okruhové řízení. Mustang má řízení méně ostré, proto jsem chyboval v jemných korekcích volantem. S Mustangem musím jemné korekce řešit výraznějším zatočením volantem. Porsche jen jemně, jde jako dravec po přesné stopě.
 
Porsche bych si rád vyzkoušel v manuálním řazení pádly, byl bych rychlejší, ale na prvním seznámení jsem opatrněji zůstal v automatu. Žádné frajeření, s autem i tratí se musím nejprve pořádně seznámit a je jasné, že mně jej Martin nepřehodil do Race režimu.
 
Logicky, neví, co ten důležitě se tvářící se frajer v okruhových botách a rukavicích bude předvádět.
 
„Legendy u vás“ mohou u Vás skutečně být. Jedna legenda byla u mě a adrenalin stříkal i ušima. Zkuste si to je to profi tým s pochopením každého ať zkušenosti má nebo nemá.
Pavel Klein

P. S. To bych ale nebyl já, mustangový magor s konstatováním, že Mustang na konci cílové rovinky měl na tachometru 240 Km/hod a na pětku. Porsche max 229 km/hod. Holt jel jsem opatrně 🙂