U hrobky Karla Schwarzenberga | Pavel Klein

Mým nesplnitelným přáním je obejít svět.
Tak jsem obešel jen Světa půl až k Schwarzenberské hrobce u Třeboně, patřící Hlubocké větvi rodu.

Jména šlechticů a šlechtičen si nepamatuji, ale co mně mimo jiné utkvělo v paměti, byl průměrný věk zemřelých 42 let. Rod provázely tragédie a nemoci. Pád z koně a zlomení vazu, převrácení kočáru a další.

Také, že jeden z mladých šlechticů, aby zbohatl si vzal 82letou šlechtičnu a nechal se naverbovat do války. Než se vrátil, ona zemřela a zdědil obrovské majetky.

Samotná hrobka má zvláštní kouzlo, ale také mnoho technických fines.
Pod hrobkou je olověná vana zabraňující vzlínání vody z rybníka Svět a soustavu důmyslných odvodňovacích kanálů, které při vyšší hladině vody ji odvádějí do jiného, níže položeného rybníka.

Za běžné hladiny vody zase tudy proudí vzduch, který hrobku vysušuje a současně chladí na 7-8 °C celoročně.

Vydal jsem se více do současnosti a samozřejmě jsem navštívil poslední místo odpočinku knížete Karla Schwarzenberga.

Celou dobu bylo pod mrakem, ale jakmile jsem vyšel z lesoparku, slunce osvítilo celé pietní místo. Zvláštní a velmi emotivní zážitek, který slovy popsat nelze.

Na mě to dýchá i z fotek, které si můžete prohlédnout.
Pavel

Zvu vás ke sledování mého YouTube kanálu, kde společně prozkoumáváme radosti života. Nabízím vám nahlédnutí do soukromí.  Vedle klasických podnikatelských témat se společně ponoříme do neobvyklých okamžiků, jako jsou adrenalinová svezení rychlým autem, setkání s výmaráky a další dobrodružství, která oživují každodenní život. Děkuji vám za podporu a těším se na setkání na našem YouTube kanálu!