Proč se občas mračím? | Pavel Klein

Mračím se.
Mračím se, když mi někdo řekne, že jde podnikat s kamarádem.

Myšlenka jít podnikat s kamarádem se může zdát jako fajn nápad. Známe se přece od školy, nemůžeme si nic udělat, naopak nám to spolu docela klape, tak do toho jdeme.

Ze své vlastní zkušenosti se mračím.

Ono to na začátku je všechno krásný, půjdeme do toho, jasný. Vždycky se přece domluvíme.

Obvykle založí tu společnou firmičku 50 na 50. To znamená, že se dostanou do fáze, kdy se pohádají a ta firma je mrtvá. I kdyby měla našlápnuto, tak nebude jeden druhému přece ustupovat.

Podnikat s kamarádem jde minimálnímu procentu případů.

Podnikání s kamarádem je možné, ale na základě přesně daných pravidel na začátku. Co se stane, když…

Vezměte si manželství, tam se lidi milují, ale taky se tam dělají předmanželské smlouvy. Prostě je tam nějaký nepoměr majetku anebo mají oba svůj majek, tak dají předmanželskou smlouvu.

Proto pokud podnikat s kamarádem, tak na základě přesně stanoveného smluvního vztahu, kde jsou vychytané věci až do samého závěru. Co se stane, když…

Zajímají vás podnikatelské příběhy?
Skládáme je na hashtag#youtube kanál V křesle byznysu, přijďte si poslechnout.
Pavel Klein

Odhalte tajemství dlouhodobého úspěchu: Ponořte se do hloubky podnikatelských strategií, které odlišují úspěšné firmy od těch, které se potýkají s překážkami. Sledováním našich podcastů, YouTube kanálu a pravidelným čtením článků na našem blogu otevřete dveře k pokladnici zkušeností a příběhů, které vás mohou navigovat v dynamickém světě byznysu.