Kdy přijímat obchodní zástupce?

Kdy a jestli vůbec přijímat obchodního zástupce,
to je otázka, která nemá jednoznačnou odpověď.
Pro mě osobně to bylo v podnikání ve chvíli, kdy jsem měl zakázky, které znamenaly určitý přeliv v počtu zakázek. Odhadem o 30 % více, než jsem byl schopen zvládnout.

Na nějakých 130 % jsem schopen si ten čas vygenerovat, ale na ty zbývající už ne. Tam já se potřebuju zbavit menších, nebudu říkat nevýznamných, ale menších zakázek, a dělat byznys.

Abych to dobře vysvětlil.
Každá zakázka je důležitá. I z malé zakázky může být velká.

Když tedy přijmu obchodního zástupce, začnu s jednou dodávkou. On má své portfolio zákazníků, kde se on baví s obchodníky na druhé straně. Tam už já jako majitel nezasahuju. Pokud to nepřeroste ve velkou zakázku. Začíná na malých zakázkách a částečně dotahuje moji práci – to je příprava dodavatelských smluv atd. Takže tak třetinu dotahuje z mých zakázek, 2/3 si dělá svůj byznys pro firmu.

Tento postup se mi osvědčil.
Můžeme to spolu probrat: https://lnkd.in/dDfK5mQq
Pavel Klein

MENTORING:

Dopřejte svému podnikání individuální byznys mentoring.

KONZULTACE:

Váháte, jakou cestou se v podnikání vydat? Poskytnu vám nezávislý pohled a 30 let zkušeností v rámci individuální konzultace.

POZNEJME SE:

Jmenuji si Pavel Klein a jsem byznys mentor, lektor, konzultant a krizový manažer. Nahlédnutí do mého soukromí a dalších aktivit.

ROZHOVORY:

Na webu projektu najdete přehled epizod – podcastů a rozhovorů. K poslechu je jich několik desítek.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU:

Rád se s vámi propojím na LinkedIn. Osobní i pracovní drobnosti sdílím i na Facebooku a nárazově na Instagramu.

ČLENSKÁ SEKCE:

Staňte se součástí členské sekce projektu V křesle byznysu a můžete čerpat informace z reálých příběhů z byznysového prostředí, rozhovorů a online vysílání.

V křesle byznysu Pavel Klein mentor podnikání kouč