Investice do firem v době krize

Byl jsem pozván slečnou Miriam Kudláčová do Klubu investorů při Masarykově univerzitě Brno. Začal jsem svým příběhem, kdy jsem se špatnou investicí dostal na úplné dno a jak jsem se z toho dostal a hlavně poučil. Osobní zkušenosti jsou nepřenositelné, ale já na nich prezentuji svoje chyby a cesty, jak je napravit.

Protože při přednáškách pracuji s interakcí publika, tak pokládám otázky, vyzývám k dotazům. Byl jsem mile překvapen, že po počátečním ostychu padaly otázky na tělo a tím jsem si ověřil, že studenti vnímali a chápali o čem mluvím. Ne o číslech, EBITDA, Due diligence apod. To je naučí škola, ale o tom, jak vnímat investici do firmy jako celek.

Firma jsou lidé, na nich stojí rizikovost investice.
Kdo je leader?
Kdo je nositel know-how?
Jaké mají vztahy?

Potěšilo mě, že po skončení přednášky měli studenti další dotazy nejen v posluchárně, ale i v univerzitní aule. Dostalo se mi pozvání na pokračování v hospůdce, které jsem bohužel musel odmítnout, protože mě večer čekal on-line klient na mentoring.

Děkuji za pozvání, celému týmu za přípravu a velký dík patří všem, kteří se přednášky zúčastnili. Pavel Klein

“Dobrý den, pane Kleine, děkuji za přínosnou pondělní besedu – Jak investovat do firem v období krize, které jsem se ráda zúčastnila.” Kristýna