Zrcadlo, zrcadlo, pověz mi…

„Zrcadlo, zrcadlo, řekni mi: ‚Kdo jsem a jak mě vidí ostatní?‘“

Proč tato otázka?

Otevřeli jsme téma strategie, plánování. Toho, kam se chceme dostat ve své prezentaci na LinkedIn. Pokud ale někam směřujeme, měli bychom vědět, kde stojíme, co děláme teď a popsat, kdo jsme.Když dobře popíšete, co jste a co děláte, budete dohledatelnější a čitelnější pro ty, kterým něco prodáváte nebo nabízíte své služby.

👇

Vzpomínáte si na školu, jak nás učitelé kárali, že máme mluvit k věci? Když se vás někdo zeptá, co děláte, co řeknete?

🗣 „Víte, přemýšlela jsem o tom ráno, když jsem šla z obchodu a zrovna pršelo a promáčelo mi to nové boty a já si vzpomněla na citát tamté známé osobnosti… a jakoby…“ A tady už vás nikdo nevnímá.

🗣 Abychom jasně vyslali informaci o tom, co děláme, odpovíme: „Jsem to a to, se zaměřením na to a to, vyrábím nebo poskytuji… a co.“Rozumíte?

Vědět, kde jsem a umět popsat stručně, co dělám, je velmi důležité pro to, aby si nás našli ti, kterým prodáváme nebo nabízíme službu.

🧐

Ráda bych vám, začátečníkům, dala dnes jeden úkol. Podívejte se na LinkedIn, jak se představují jiní a pozorujte, jestli tomu popisu rozumíte a jestli byste takového člověka oslovili. Zkuste to. A pak si zkuste upravit svůj krátký profesní popis. 🙂 Hezký a úspěšný den přeje Helena Hájková

Text vznikl pro facebookovou skupinu LinkedIn z nuly na sto.

MENTORING:

Dopřejte svému odnikání individuální byznys mentoring. vy t s

KONZULTACE:

Váháte, jakou cestou se v podnikání vydat? Poskytnu vám nezávislý pohled a 30 let zkušeností v rámci individuální konzultace.

POZNEJME SE:

Jmenuji si Pavel Klein a jsem byznys mentor, lektor, konzultant a krizový manažer. Nahlédnutí do mého soukromí a dalších aktivit.

ROZHOVORY:

Na webu projektu najdete přehled epizod – podcastů a rozhovorů. K poslechu je jich několik desítek.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU:

Rád se s vámi propojím na LinkedIn. Osobní i pracovní drobnosti sdílím i na Facebooku a nárazově na Instagramu.

ČLENSKÁ SEKCE:

Staňte se součástí členské sekce projektu V křesle byznysu a můžete čerpat informace z reálých příběhů z byznysového prostředí, rozhovorů a online vysílání.