Jak podniká žena s vlastním názorem a úklidová kouzelnice? | Monika Melicharová

Monika Melicharová o sobě píše, že je žena s vlastním názorem a úklidová kouzelnice.  Od svých 21 let vede úklidovou firmu ČISTĚ CZ. Je zakladatelkou unikátního projektu vědomého podnikání 4GROW a předsedkyní správní rady Nadačního fondu Na1lodi.

“Ty jsi srdce firmy. Když nebušíš, tak firma nebude fungovat.” Monika Melicharová

Na začátku podnikání Moniky bylo nečekané osobní přání – mít možnost v práci kouřit. To je Monika. Její energie, optimismus a nadšení se prolíná celým rozhovorem. Prozradí vám, co dalšího ji přivedlo k byznysu.

Co způsobilo její podnikatelský pád a jak se s ním srovnala. Přiznává i osobní důvod úpadku, ale hned dodává, jaké si vzala ponaučení. Tématem rozhovoru je srdce firmy, tým a jak jej umět postavit. Monika představuje svůj projekt 4GROW i činnost nadačního fondu Na1lodi.

Velkým tématem Moniky je corporate social responsibility, tedy společenská odpovědnost firem, a vědomé podnikání. Diskutujeme o tom, jak moc je možné být v podnikání otevřený. Jak se poprat s odvahou, ale i závistí.

„Člověk má dělat to, co mu dává smysl bez ohledu na to, jak moc je to odvážné,“ uzavírá Monika rozhovor. Ke sledování zve Pavel Klein

Poslechněte si naše další rozhovory, podcasty a záznamy on-line setkání: