Špička v oboru výsekových nástrojů pracuje pro nejnáročnější zákazníky | Vladislav Polášek

„Nikdo nás nezná, ale naši práci držíte v rukou každý den,“ říká Vladislav Polášek, generální ředitel skupiny Kaňák Group. V době, kdy vznikal tento rozhovor, byl výkonným ředitelem společnosti Karel Kaňák s.r.o., která v oboru výsekových nástrojů patří ke špičce nejen v Evropě, ale také na celém světě. Společnost vyrábí výsekové nástroje pro výsek obalů, štočky pro reliéfní ražbu, vylupovací nástroje, rozlamovací nástroje a další.

Pořad je sponzorovaný, můžete si jej poslechnout celý zde:

“Jít kupředu je vždy lepší, než se zastavit  a rozhlížet,” tak bychom mohli charakterizovat smýšlení Vladislava Poláška, který stál za digitalizací a transformací výroby ve skupině Kaňák Group. Mezi jeho záliby a silné stránky patří posouvání věcí kupředu a jistá dávka vizionářství. Po několika fázích digitalizace se stali bezpapírovou firmou.

„Bez našich nástrojů by nevznikaly obaly. Krabičku vezmete, vyndáte ten hlavní produkt a krabičku hodíte do koše. Ale za tou krabičkou je hodně práce.“

V rozhovoru ve studiu jsme probrali:

✅ Se kterými produkty firmy se setkáváme každý den?

✅ Jakou budoucnost mají papírové obaly?

✅ Jak probíhal vývoj papírových lžiček, které získaly prestižní světovou cenu?

✅ Proč se chtěli ve firmě zbavit papírování a jak se jim to podařilo?

✅ Jak funguje úspěšná digitalizace?

✅ Jaký má vliv digitalizace na kontinuitu dokladů a komunikace ve firmě?

✅ Jak dlouho čekají zákazníci na nový stroj?

✅ Jaké výzvy firmě přinesla covidová doba?

✅ S jakou přesností pracují?

✅ Zapojují se do designu produktů?

✅ Jak pomáhají zákazníkům jet na nejvyšší výkon?

✅ Čím bojují s konkurencí?

✅ Jak byli lepší než švýcarská firmy?

✅ Kolik zaměstnanců zůstává více než pět let ve firmě?

Ke sledování zve Pavel Klein

Vladislav Polášek

www.kanakcz.com

Vladislav Polášek byl do května výkonným ředitelem společnosti Karel Kaňák s.r.o., která v oboru výsekových nástrojů patří ke špičce nejen v Evropě, ale také na celém světě. Tuto pozici zastával více než deset let. Společnost z Rohatce je jednou z 21 firem, které jsou v současné době nositelem certifikace Bobst, což ji řadí do Ligy mistrů ve výrobě výsekových nástrojích. V rámci skupiny Kaňák Group nyní zastává pozici generálního ředitele a mezi jeho hlavní úkoly patří strategické řízení a směřování celé skupiny. Svými vizemi a tahem na branku je inspirací nejen mezi kolegy a zaměstnanci, ale také napříč byznys spektrem.

“Jít kupředu je vždy lepší, než se zastavit a rozhlížet,” tak bychom mohli charakterizovat smýšlení Vladislava Poláška, který stál za digitalizací a transformací výroby ve skupině Kaňák Group. Mezi jeho záliby a silné stránky patří posouvání věcí kupředu a jistá dávka vizionářství. “V poslední době jsme pracovali na dvou nových projektech – Kaset System a Navilamp. Tyto dva produkty mají usnadnit firmám život a ušetřit jim spoustu času a tím i peněz,” uvádí Polášek. Vladislav Polášek také často prezentuje digitalizaci a Průmysl 4.0 na nejrůznějších fórech, kde je vítaným řečníkem. Jeho přístup k zaměstnancům a vedení firmy je ukázkovým případem pro budování rodinného prostředí ve společnosti, která patří ve svém oboru ke špičce. Jeho dlouhodobým cílem je, vybudovat skupinu silných, prosperujících a sebevědomých firem, které svým významem přesahují hranici České republiky a jsou inspirací i v zahraničí.