Proč vůbec být na LinkedIn?

LinkedIn je profesní sociální síť.

➡ Sociální síť znamená, že funguje podobně, jako ostatní sociální sítě. Když se jí věnujete, má radost a podporuje vás v tom, abyste byli vidět 🙂

➡ Je to profesní síť. Něco jako katalog s kontakty. Můžete tam být a nemusíte. Mohou vás lidé najít skrze tuto síť. A nemusí. Výhody?Zadejte si do vyhledávače LinkedIn a najdete stovky článku a rozborů o tom, jak je tato síť významná na pracovním trhu. Já napíšu několik osobních postřehů:

✅ Je přehledná. Když nepočítám první nahlédnutí, tak je pro potřeby získávání kontaktů a pracovních vazeb z mého pohledu přehledná a jednoduchá.

✅ Řeší se tam práce, vaše zkušenosti, dovednosti, starosti klientů, výhody toho, co nabízíte. Když ji otevřete, většinou se nemusíte brodit desítkami sdílených politických, zdravotních a jiných ověřených zpráv nebo vtipů a fotek dětí.

✅ Žádná** profese** není bezvýznamná. Najdete tam profesory, generální ředitele, ale i řemeslníky, výrobce, vinaře a mnoho dalších šikovných lidí. Výhodou LinkedIn, že je můžete oslovit přímo.

✅ LinkedIn není omezen věkem. Moc mě baví sledovat, jak jsou pro LinkedIn nadšené různé věkové kategorie. Od mladých studentů po aktivní pracovité lidi ve věku seniorů. Můžete začít kdykoliv!

Proč tam být, když to nepotřebujete?

Minulé měsíce nám ukázaly, že kvůli epidemii se může stát téměř cokoliv. Lidé přicházejí o práci a hledají si novou. Změny jsou napříč profesemi.Považuji za velkou výhodu mít účet na LinkedIn pro případ, že byste chtěli nebo museli změnit práci narychlo.LinkedIn není automat, který bude fungovat až když ho budete potřebovat. Ale je to výkonný stroj, který bude fungovat skvěle, když bude trochu opečovávaný. Pak vám může v pravou chvíli pomoci víc, než si myslíte.

Helena Hájková

Text vnikl pro skupinu LinkedIn z nuly na sto na Facebooku, která je součástí projektu V křesle byznysu.

MENTORING:

Dopřejte svému odnikání individuální byznys mentoring. vy t s

KONZULTACE:

Váháte, jakou cestou se v podnikání vydat? Poskytnu vám nezávislý pohled a 30 let zkušeností v rámci individuální konzultace.

POZNEJME SE:

Jmenuji si Pavel Klein a jsem byznys mentor, lektor, konzultant a krizový manažer. Nahlédnutí do mého soukromí a dalších aktivit.

ROZHOVORY:

Na webu projektu najdete přehled epizod – podcastů a rozhovorů. K poslechu je jich několik desítek.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU:

Rád se s vámi propojím na LinkedIn. Osobní i pracovní drobnosti sdílím i na Facebooku a nárazově na Instagramu.

ČLENSKÁ SEKCE:

Staňte se součástí členské sekce projektu V křesle byznysu a můžete čerpat informace z reálých příběhů z byznysového prostředí, rozhovorů a online vysílání.