Příběhy z podnikatelského prostředí | Pavel Klein

Mám pro vás další tři příběhy z podnikatelského prostředí. Jeden pro všechny zdarma a další dva pro členy klubu V křesle byznysu.

Ke sledování zve Pavel Klein

Videocast 15: Odhalené finty před uzavřením dohody

Můžete si pustit celý videocast kliknutím na odkaz níže:

Pro jednoho klienta jsem vyjednával dodávky stavebních prací na rekonstrukci objektu. Celá akce byla velmi dynamická, nebyl čas na přípravy. Byl nějaký termín, ve kterém se muselo s rekonstrukcí začít. Z reakcí stavební firmy jsem nabyl dojmu, že hrají o čas a rádi by využili variantu dotlačení do časové tísně, zúžit manévrovací prostor a pak chtít výhodnější podmínky. Poslechněte si, jak jednání proběhlo, jak jsme vyjednávali a jak to dopadlo.

V klubu V křesle byznysu najdete další dva videocasty, poslechněte si ukázku:

Epizoda 16: K čemu všemu mohou být dobré otázky?

Celý videocast najdete v členské sekci projektu V křesle byznysu, ukázku si můžete pustit kliknutím na obrázek níže:

Nemohu uvádět konkrétní příklady a jmenovat firmy, do kterých přicházím jako lektor managementu nebo krizový manažer. Ani příběh, o kterém vám chci vyprávět, nemohu konkretizovat. Byl jsem pozván do firmy, jejíž problémy se nezdály být složité. Jen nějaká slepá ulička, zdálo se to nenáročné. S majitelem jsme objevovali řešení těžkostí. Pokud majitel dovolí, ptám se. Zjisťuji, sonduji, doptávám se a většinou nacházím další potíže a třecí plochy. O otázkách a jejich důležitosti je další videocast, který vám nabízím k poslechu.

Epizoda 17: Neodkladná resuscitace v podnikání

Slovo resuscitace známe z nemocničního prostředí. Je to metoda, jejímž cílem je oddálení klinické smrti a zamezení nevratného poškození životně důležitých orgánů. Já toto slovo používám i v podnikatelském prostředí. Už se mi stalo, že majitel nebo manažer firmy „odpadl“, tedy vyhořel nebo zhroutil se. Pokud se někdo dostane do psychické nepohody, je potřeba mu poskytnout okamžitou první pomoc. Přiběhnu s pomyslným defibrilátorem, zahájím psychickou resuscitaci a iniciuji další proces. Proč to dělat? Hovořím o dvou případech. V jednom o tom, kdy je dobré manažera podpořit a ve druhém taky o tom, kdy nastávají situace a člověk nemůže jít pracovně dál. Poslechněte si ve videocastu.

Podnikáte a chcete si poslechnout, jaké těžkosti podnikatele řeší? Hledáte inspiraci a zajímavosti?

Příběhy, zkušenosti, sdílení, podpora

Prostřednictvím skutečných příběhů nabízím mnoho let praxe v podnikání a získané zkušenosti předávám ve videocastu V křesle byznysu. Zprostředkovávám přímočarý popis konkrétního problému a srozumitelné ověřené řešení. Jednotlivé epizody se věnují podnikání od začátku až do konce, reagují na otázky ekonomie, práva, provozu, řízení a marketingu.

Součástí projektu V křesle byznysu jsou rozhovory ze zajímavými lidmi, propojení lidí z různých oborů a živá vysílání s konkrétními tématy.

Přisedněte do křesla byznysu, staňte se součástí klubu, buďte v centru byznysového dění. Ptejte se a hledejte odpovědi. Členská sekce má tři formy, můžete si zvolit tu, která vám bude vyhovovat. Změna členství je možná.