Převod firmy na potomky | Pavel Klein

Převod firmy na potomky může být skvělý způsob, jak zajistit pokračování rodinného podnikání a zachování rodinného dědictví.
Při převodu firmy na potomky však mohou vzniknout určité výzvy a problémy. Pokud potomci nejsou dostatečně zkušení nebo nejsou zainteresovaní, aby vedli firmu, může dojít ke snížení výkonnosti a ziskovosti podnikání.

V současné době odchází do podnikatelského důchodu zakladatelé, kteří firmy budovali v 90. letech. Majitel na ní dřel celou dobu a dostal se do stavu, kdy už nechce, nemůže, anebo už ho to přestalo bavit. Anebo, a to je důležitý, zjišťuje, že současné době už tak úplně nestačí, že je to trošičku o něčem jiným, než to bylo před 20, 30 lety a že se ty způsoby byznysu a obecně i způsob jednání mění. Přichází mladá, dravá generace a tuší, že by to nebylo úplně dobrý v té firmě mít jako jediný to slovo a rozhodne se, že tu firmu předá.

Má několik možností, předá ji potomkům, může si najmout TOP management. Neobvyklejší je předání firmy potomkům, ale je to nejkritičtější fáze v té firmě, protože do toho vstupují rodinné vztahy.

Dřív, než to nastane, je dobré mít plán pro převod firmy na potomky a předem promyslet všechny možnosti a překážky.

Rád vás tímto procesem provedu.
Pavel Klein

MENTORING:

Dopřejte svému podnikání individuální byznys mentoring.

KONZULTACE:

Váháte, jakou cestou se v podnikání vydat? Poskytnu vám nezávislý pohled a 30 let zkušeností v rámci individuální konzultace.

POZNEJME SE:

Jmenuji si Pavel Klein a jsem byznys mentor, lektor, konzultant a krizový manažer. Nahlédnutí do mého soukromí a dalších aktivit.

ROZHOVORY:

Na webu projektu najdete přehled epizod – podcastů a rozhovorů. K poslechu je jich několik desítek.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU:

Rád se s vámi propojím na LinkedIn. Osobní i pracovní drobnosti sdílím i na Facebooku a nárazově na Instagramu.

ČLENSKÁ SEKCE:

Staňte se součástí členské sekce projektu V křesle byznysu a můžete čerpat informace z reálých příběhů z byznysového prostředí, rozhovorů a online vysílání.

V křesle byznysu Pavel Klein mentor podnikání kouč