Převod firmy na potomky | Pavel Klein

Převod firmy na potomky může být skvělý způsob, jak zajistit pokračování rodinného podnikání a zachování rodinného dědictví.
Při převodu firmy na potomky však mohou vzniknout určité výzvy a problémy. Pokud potomci nejsou dostatečně zkušení nebo nejsou zainteresovaní, aby vedli firmu, může dojít ke snížení výkonnosti a ziskovosti podnikání.

V současné době odchází do podnikatelského důchodu zakladatelé, kteří firmy budovali v 90. letech. Majitel na ní dřel celou dobu a dostal se do stavu, kdy už nechce, nemůže, anebo už ho to přestalo bavit. Anebo, a to je důležitý, zjišťuje, že současné době už tak úplně nestačí, že je to trošičku o něčem jiným, než to bylo před 20, 30 lety a že se ty způsoby byznysu a obecně i způsob jednání mění. Přichází mladá, dravá generace a tuší, že by to nebylo úplně dobrý v té firmě mít jako jediný to slovo a rozhodne se, že tu firmu předá.

Má několik možností, předá ji potomkům, může si najmout TOP management. Neobvyklejší je předání firmy potomkům, ale je to nejkritičtější fáze v té firmě, protože do toho vstupují rodinné vztahy.

Dřív, než to nastane, je dobré mít plán pro převod firmy na potomky a předem promyslet všechny možnosti a překážky.

Rád vás tímto procesem provedu.
Pavel Klein