O zahlcení, zdrojích radosti i pocitu bezpečí | Hana Deáková

„Důležitý je pocit bezpečí. Ten člověku nenavodíme tím, že mu budeme říkat, že se má cítit bezpečně. Potřebujeme, aby se bezpečně fyzicky ve svém těle skutečně cítil,“ říká Hana Deáková, lékařka, psychoterapeutka a praktikantka metody Somatic Experiencing.

Hana říká, že ráda podporuje člověka v odvaze být sám sebou: “Jako lékařka jsem v ordinaci často v situaci, kdy se pacient necítí dobře a veškerá vyšetření těla potíže nevysvětlují. Vidím, že potřebuji ještě další pohled. Porozumět tomu, že tělo reaguje na nějaké trápení v duši. Psychosomatika pomáhá tyto souvislosti najít. Najít příčinu nemoci. Psychoterapie pomůže najít zdravější úhel pohledu.“

O čem jsme si s Hanou povídali?

✅ O nemocích těla i duše a o spojitých nádobách.

✅ Probrali jsme metodu Somatic Experiencing.

✅ Co se stane s člověkem, když má mnoho úkolů a nemá čas odpočívat.

✅ Jak se pracuje s klientem v napětí.

✅ O tom, jak jsme naprogramovaní na to, abychom přežili.

✅ Naslouchal jsem zajímavostem o sebedůvěře a zdrojích radosti.

✅ Mluvili jsme o varovných signálech těl a zahlcení.

Ke sledování zve Pavel Klein

MUDr. Hana Deáková

Hana Deáková je lékařka, psychoterapeutka a praktikantka metody Somatic Experiencing s dlouhodobým výcvikem a lety supervizí. Její vášní je psychoterapie a psychosomatika. Hana o sobě píše: „Ráda podporuji člověka v odvaze být sám sebou. Stavím na empatii, respektu, autenticitě a hlubokých znalostech medicíny, psychoterapie a práce s tělem.“ Jako lékařka jsem v ordinaci často v situaci, kdy se pacient necítí dobře a veškerá vyšetření těla potíže nevysvětlují. Vidím, že potřebuji ještě další pohled. Porozumět tomu, že tělo reaguje na nějaké trápení v duši. Psychosomatika pomáhá tyto souvislosti najít. Najít příčinu nemoci. Psychoterapie pomůže najít zdravější úhel pohledu.“

www.hanadeakova.cz


MENTORING:

Dopřejte svému podnikání individuální byznys mentoring.

KONZULTACE:

Váháte, jakou cestou se v podnikání vydat? Poskytnu vám nezávislý pohled a 30 let zkušeností v rámci individuální konzultace.

POZNEJME SE:

Jmenuji si Pavel Klein a jsem byznys mentor, lektor, konzultant a krizový manažer. Nahlédnutí do mého soukromí a dalších aktivit.

ROZHOVORY:

Na webu projektu najdete přehled epizod – podcastů a rozhovorů. K poslechu je jich několik desítek.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU:

Rád se s vámi propojím na LinkedIn. Osobní i pracovní drobnosti sdílím i na Facebooku a nárazově na Instagramu.

ČLENSKÁ SEKCE:

Staňte se součástí členské sekce projektu V křesle byznysu a můžete čerpat informace z reálých příběhů z byznysového prostředí, rozhovorů a online vysílání.

V křesle byznysu Pavel Klein mentor podnikání kouč