O finanční gramotnosti dětí i dospělých | Martina Burešová

„Jak se naučíme lyžovat, můžeme se naučit finanční gramotnosti. Kopírujeme to, jak rodiče nakládají s penězi,“ říká Martina Burešová, finanční poradce. Poskytuje rodinné a individuální finanční poradenství. Řeší financování bydlení, investice a pojištění osob a majetku.

Pořad je sponzorovaný, celý rozhovor si můžete poslechnout tady:

“Doporučuji rodičům malých dětí, aby občas platili hotově. Aby dali i malým dětem drobné peníze do ruky a nechali je koupit si zmrzlinu. Aby děti viděly ten směnný obchod.”

Martina pomáhá klientům stanovit si finanční cíle a zorientovat se v široké nabídce finančních produktů. Připravuje klientům finanční plán tak, aby si nejen splnili své sny a cíle, ale dosáhli i finanční nezávislosti.

Tématem Martiny je finanční gramotnost dětí. Vytvořila kurz na toto téma pro rodiče, kteří chtějí své ratolesti vzdělávat v oblasti financí hravou formou od útlého věku.

O čem jsme si povídali?

✅ Proč mají rodiče začít o financích přemýšlet ještě dřív, než se jim narodí dítě?

✅ O finanční gramotnosti mezi dětmi i dospělými.

✅ O vzorcích chování v rodině.

✅ O finančních odměnách dětí.

✅ Jak naučit děti hospodaři s penězi.

✅ Finanční gramotnost dospívajících a tlak sociálních skupin.

✅ O možnostech přivýdělku pro děti.

✅ Profese finančních poradců a požadavky na ně.

✅ Příprava na důchod, v hlavní roli čas a peníze.

Nenechejte si ujít rozhovor s finanční poradkyní Martinou Burešovou

Ke sledování zve Pavel Klein

Ing. Martina Burešová, finanční poradce. Po vystudování Vysoké školy ekonomické nastoupila do rodinné firmy jako personalistka a specialistka na finance a pojištění. Po čase se rozhodla věnovat se financím naplno a složila všechny povinné zkoušky České národní banky pro finanční poradce a připravuje se na získání evropského titulu EFA pro finanční poradce.

Pomáhá klientům stanovit si finanční cíle a zorientovat se v široké nabídce finančních produktů. Připravuje klientům finanční plán tak, aby si nejen splnili své sny a cíle, ale dosáhli i finanční nezávislosti.

Tématem Martiny je finanční gramotnost dětí. Vytvořila kurz na toto téma pro rodiče, kteří chtějí své ratolesti vzdělávat v oblasti financí hravou formou od útlého věku. Martina na svém webu píše: „Děti se učí nápodobou, a proto je pro mě důležité, aby mí klienti svým financím rozuměli a mohli dětem předávat zdravé finanční návyky. Moc ráda vás proto přivítám ve skupině Hravé finance pro děti a rodiče, kde na vás čekají inspirace a tipy, jak hravou formou představit svět financí dětem.“

www.martinaburesova.cz, +420 607 940 299, finance@martinaburesova.cz