O životě na plný plyn a lidech z podcastů | Tomáš Nezmeškal

Rád žiju život naplno, aby byl život plastický,” říká v úvodu našeho rozhovoru Tomáš Nezmeškal, lektor, podcaster, psycholog, tvůrce oblíbeného pořadu Oldschooler´s.

“Nemám rád jízdu na půl plynu.” Tomáš Nezmeškal

Jak se dá zvládnout tak vysoké pracovní a životní tempo? Tomáš prozrazuje, že je to železnou disciplínou a řádem.

„Já na systém věřím, jsem systémový člověk, ono to jako vypadá směšně, ale ono to není.“

Kde se naučil mít ve věcech a činnostech systém a jak si organizuje den? Co si myslí o teorii chaosu?

Jako podcaster začal v době covidové a covid mu také vstupuje do programu, když se hosté odhlašují a zaměstnanci zůstávají v karanténě. Jak to řeší? A kdy se stává covid výmluvou?

Už několik týdnů Tomáš vítá hosty svých pořadů v novém studiu EP Event and Productions. Jak se staví takové studio a jak se plánuje zvuk? Proč se do nového studia nevešel starý stůl a z jakého dřeva je ten nový?

„Chtěli jsme, aby dřevo působilo hebkým dojmem.“

Tomáš prozradil, kolik hostů už přivítal za mikrofonem a jak si jednotlivé návštěvníky pamatuje. Pomáhá mu výborná paměť, ale také vizualizace příběhů. Co to znamená?

Tématem našeho rozhovoru byli pak lidé, jejich naladění, příběhy a očekávání.

„Zajímají mě příběhy, nechci se ochytračit.‘“

Otevřeme téma role moderátora jako toho, který musí být při rozhovoru vždy ve střehu, hlídat dějovou linku rozhovoru. Jak se Tomáš připravuje na natáčení a co všechno musí při rozhovoru hlídat?

Poslechněte si v rozhovoru, který jsme začali natáčet jednoho lednového večera přesně o půlnoci. Ke sledování zve Pavel Klein