Nebezpečí v krizi | Pavel Klein

Nechci šířit poplašné zprávy, ale toto nastane.
Mluvím o velmi dravé řece, kde na břehu stojí medvědi a čekají na unavené lososy, kteří jim sami připlují a budou jim lehkou potravou. Já o tom mluvím velmi nerad, ale uvědomme si, že to tak v byznysu vždycky bylo.

Poslechněte si celý podcast nebo si přečtěte část z něj:

Máme tady opět to škaredý slovo, jehož význam je velmi hluboký, a to je krize. Z mého pohledu nastává doba, která bude pro mnohé velmi těžká.

  1. Pro podnikatele, kteří jsou v oborech, které, i kdyby měli sebelepší krizový plán, sebelepší únikové cesty, jak změnit svůj druh podnikání, budou zasaženi tvrdě touto záležitostí.
  2. Společnosti, které jsou na to připraveny, nějakým způsobem dokáží svoje náklady redukovat, hledat jiné cesty, jiné směry, mají větší možnost se ubránit.
  3. Společnosti, které na to připraveny nejsou, žijí stále v tom bláhovém světě, že ono to nějak dopadne.
  4. Ta čtvrtá část jsou lidé a firmy, které na krizi vydělají, jsou automaticky v oboru, na krizi standartně vydělává. Je to to, co je posílí.
  5. A poslední skupina, o které bych chtěl hovořit, je skupina dravců, kteří na krizi taky vydělávají nebo vydělají, a to jsou lidé a firmy, které jsou připraveny ty firmy, které padají, které se dostávají do dluhové pasti, do existenčních problémů, za minimální hodnotu koupit, převzít, násilně převzít.

Odsud hrozí jedno VELKÉ NEBEZPEČÍ. Je to tvrdý byznys. Ti lidé, a znám jich několik, se na krizi jako na takovou těší. Těší se na to, že jim spadne do klína majetek firem, které to nezvládly. Že jim do klína spadne majetek podnikatelů, kteří zajistili své podnikání svými osobními směnkami, kteří ručí svým osobním majetkem.

Toto je velmi dravá řeka, kdy na břehu stojí medvědi a čekají na unavené lososy, kteří jim sami připlují a budou jim lehkou potravou. Já o tom mluvím velmi nerad, ale uvědomme si, že toto nastane. Ten, kdo si toto neuvědomuje, tak bude možná tím prvním unaveným lososem, který skončí v tlamě čekajících medvědů.

Buďte obezřetní:
▶️ jak vystupujete na veřejnosti;
▶️ jak se prezentuje vaše firma, protože v momentě, kdy pocítí protistrana vaši slabost – ekonomickou, lidskou, tak jste pro ně tou potravou;
▶️ koukejte kolem sebe, s kým spolupracujete;
▶️ komu sdělujete informace o svojí firmě;
▶️ komu si stěžujete na to, že vás krize zasáhla natolik, že to si neustojíte;
▶️ komu otevíráte svá ekonomická data;
▶️ s kým, o čem a jak komunikujete.

Šance se tomu vyhnout, z mého pohledu je. A to teď ještě rychle s tím něco udělat. Ještě teď začít pracovat na tom tak, abyste posílili. Abyste nabrali dost svalů, dost sil, abyste toto překonali. A dívejte se, co dělá konkurence.

Buďte silnými lososy, kteří dokážou ten proud přeprat a vyhnout se těm nástrahám, které je tam čekají.

Jsem byznys mentor a krizový manažer.
Pomohu vám připravit se: https://www.vkreslebyznysu.cz/konzultace-s-pavlem/
Pavel Klein

Všechny podcasty jsou součástí členské sekce V křesle byznysu. Je možné si je poslechnout také po zakoupení jednorázového poslechového balíčku, kdy vám odemykáme všechny naše pořady na dobu jednoho měsíce.

Pavel Klein je byznys mentor, lektor a krizový manažer.

Jste na rozcestí v podnikání? Chcete zefektivnit vaše podnikání? Potřebujete najít další směr na podnikatelské cestě? Nechcete už přešlapovat na místě a bloudit slepými uličkami? Pavel Klein nabízí individuální byznys mentoring a vy můžete nasměrovat své podnikání k dalším úspěchům.