Mustang na dráze

Čas slalomu na lyžích skončil a začal čas slalomů s řevem osmiválce.
U Mustanga lze v režimu „závodní dráha“ zcela vypnout ESC a vše bylo jen v mých rukou.

Auto je výborně vyvážené, tlumiče MagneRide a grip pneu drží auto jako přilepené. Musel jsem se hodně snažit, abych jej utrhnul. Slalom projíždím v rytmu a hlavně bez brzd. Vše obstará mozek, ruce, nohy a komprese osmiválce.

Při sprintu na pojížděcí dráze letiště se podařilo dosáhnout rychlosti 240 km/hod a to čtyřku při 6 000 ot/min. Jelo by dál, omezovač zasahuje až při 250 km/hod a čtyřka měla ještě 1 000 otáček rezervu.

Jen ta dráha už byla krátká 🙂

Chtěl jsem nevidomého řidiče Petr Haluška z projektu Nevidomí za volantem svézt a na vlastní oči vidět, jak slepý člověk může řídit auto, byť na uzavřené dráze. Proto jsem nabídnul, že přijedu Mustangem a chci to vidět na vlastní oči.

Přijel se zkušeným navigátorem, a po natočení rozhovoru a pozvánkou na velkou akci nevidomých konanou 3. června 2023 v Panenském Týnci, sednul za volant a s navigátorem vyrazili na jízdu po rovině s otočkou.

Jako překvapení jsem mu postavil slalom a ten zvládl bravurně, byť samozřejmě pomaleji než já. Mám natočené sekvence z jeho jízdy, z kabiny auta a dokonce mě donutili kousek běžet. Zpracujeme a postupně budeme jeho schopnosti “řídit a vnímat” představovat.

Byl jsem velmi mile překvapen, že mě požádal, aby mě mohl osahat, a stačily mu tři doteky, aby popsal moji postavu. Má neuvěřitelný cit a schopnost rozpoznání pohmatem, proto je také i masérem.

I tímto vás zvu na velkolepou akci, na které se bude jezdit na čtyřkolkách, autem, na motorce… ano, i toto nevidomí dokáží.

Koukněte na https://lnkd.in/ekGMJyHr a přijďte je podpořit.
S Mustangem budeme točit slalom.
Pavel Klein
#vikendovyklein