Mentorský desetiboj pro záchranu a rozvoj firmy

Mám za sebou náročný desetiboj o záchranu firmy.
Zatímco klasický desetiboj se děje ve dvou dnech, tento “mentorský “desetiboj probíhal v řádu měsíců. Jak? Čtěte příběh firmy Auto Papoušek:1. Před rokem jsem se dostal k nákupu firmy se zatajenými kostlivci ve skříni. Bylo potřeba je objevit, poznat, nenechat útočit na nového majitele a odklidit.

2. Mezitím jsem nastoupil do role vyjednavače s dodavateli.

3. Bylo potřeba pracovat se zaměstnanci, kteří byli zvyklí na nějaký způsob komunikace a práce, a bylo nutné nastavit nová pravidla. Vysoké nároky to kladlo na management, bylo nezbytné povzbuzení, podpora, ale také konkrétní inovace.

4. Firma se rozběhla, překážky jsem se naučil zdolávat. Firma se velmi rychle a efektivně dostala z červených do černých čísel, zdvojnásobil se zisk. Tady by mohl příběh končit starým známým “žili šťastně a spokojeně až do smrti”. Jenže…

5. Nárůst zakázek způsobil, že nestačily prostory. Pustil jsem se tedy do hledání nového místa pro firmu.

6. A jako v tom desetiboji. Do výšky už jsem skákal, tak teď do mnohem větší výšky a s tyčí. Nové kolo tvrdých vyjednávání s mnohem vyšším cílem a boje se stavební firmou.
 
7. Sedmička je šťastné číslo. Podařilo se mi vše vyjednat a mohla začít příprava stěhování. Od zahájení rekonstrukce nových prostor, přes kompletní přestěhování provozu a spuštění ostrého provozu za 30 dní. Nevěříte? Koukněte na video.

8. Firma se potřebovala posunout a růst. Vyměnil jsem management a účetní firmu.

9. A opět nastoupila práce se zaměstnanci. Střídání nálad při stěhování a zahájení provozu bylo částečně pochopitelné – nevěřili, těšili se, kritizovali, byli nadšení, vymlouvani se, byli rozčarovaní, měli strach z nového, byli spokojení a pořád dokola. Tady je práce ještě na dlouho.

10. Provoz se rozběhl, zvýšil jsem mzdy a zajistil nové vybavení.

A ani tady to na “žili šťastně až do smrti” není.
Firma je živý organismus, stále se něco děje a pokud chce firma růst, v jiných obměnách bude stále trénovat různé disciplíny desetiboje.

Chcete potrénovat se mnou?

Od května nabízím individuální mentoring. Zarezervujte si svůj čas na minikonzultaci a poznejme se.

Úspěšné dny přeje Pavel Klein

MENTORING:

Dopřejte svému podnikání individuální byznys mentoring.

KONZULTACE:

Váháte, jakou cestou se v podnikání vydat? Poskytnu vám nezávislý pohled a 30 let zkušeností v rámci individuální konzultace.

POZNEJME SE:

Jmenuji si Pavel Klein a jsem byznys mentor, lektor, konzultant a krizový manažer. Nahlédnutí do mého soukromí a dalších aktivit.

ROZHOVORY:

Na webu projektu najdete přehled epizod – podcastů a rozhovorů. K poslechu je jich několik desítek.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU:

Rád se s vámi propojím na LinkedIn. Osobní i pracovní drobnosti sdílím i na Facebooku a nárazově na Instagramu.

ČLENSKÁ SEKCE:

Staňte se součástí členské sekce projektu V křesle byznysu a můžete čerpat informace z reálých příběhů z byznysového prostředí, rozhovorů a online vysílání.

V křesle byznysu Pavel Klein mentor podnikání kouč