Kdy je uzavřen obchod? Pavel Klein

I po tolika letech budování kapitalismu
se nám tady stále objevuje takový nešvar.

Jeden z mých klientů do mého příchodu žil s vědomím, že obrat je hlavním kritériem úspěchu. Žil a málem dožil. „Podívejte se, jak nám roste obrat, ale kapitálové rezervy se zmenšují.”

„Nedivím se, pane majiteli. Obchodníky platíte z obratu a z Vašeho pohledu jsou úspěšní, z mého nikoli. Vaše zboží částečně rozdávají. Jejich odměna není vázána na zisk. V krajním případě mohou zboží prodávat s nulovým ziskem a Vy budete krátkodobě spokojen s rostoucím obratem.

Navíc jejich pohyblivá složka nemá vazbu na úhradu zákazníka.
Kdo jiný než obchodník má nejužší vazbu se zákazníkem a MUSÍ zajistit i včasné platby. Teprve poté má nárok na odměnu. Změníme to, jinak Vás to zničí“.
Pavel Klein

MENTORING:

Dopřejte svému podnikání individuální byznys mentoring.

KONZULTACE:

Váháte, jakou cestou se v podnikání vydat? Poskytnu vám nezávislý pohled a 30 let zkušeností v rámci individuální konzultace.

POZNEJME SE:

Jmenuji si Pavel Klein a jsem byznys mentor, lektor, konzultant a krizový manažer. Nahlédnutí do mého soukromí a dalších aktivit.

ROZHOVORY:

Na webu projektu najdete přehled epizod – podcastů a rozhovorů. K poslechu je jich několik desítek.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU:

Rád se s vámi propojím na LinkedIn. Osobní i pracovní drobnosti sdílím i na Facebooku a nárazově na Instagramu.

ČLENSKÁ SEKCE:

Staňte se součástí členské sekce projektu V křesle byznysu a můžete čerpat informace z reálých příběhů z byznysového prostředí, rozhovorů a online vysílání.

V křesle byznysu Pavel Klein mentor podnikání kouč