O investicích, diverzifikaci i rizicích investování | Petr Šedivý

V křesle byznysu usedne Petr Šedivý, předseda výboru a jednatel Venture club Invest. Tématem rozhovoru budou samozřejmě  investice.

Jsme rádi, že jste s námi u firem, které změní svět.” Petr Šedivý

O investování, diverzifikaci, prostředcích, rizicích i výběru projektů hovoří Petr poutavě, vtáhne vás do světa investic a reaguje na všechny mé zvědavé otázky. Třeba na to, proč si podnikatelé myslí, že když osloví investora, dostanou peníze jen tak.

Venture club sdružuje prostředky, lidi a snaží se být napřímo ve firmách. Představujeme myšlenku klubu, vznik a také nahlížíme do fungování. Jak investorský klub minimalizuje rizika, kolik projektů posoudí a přijme za rok, kolik bývá investice na jeden převod?

Zajímalo mě, jak probíhá výběr investic, jaké kroky se uskuteční, jak proces probíhá konkrétně. Představujeme nejúspěšnější projekty Venture club.

Prozradíme, které projekty mají šanci na úspěch u investorů, jaká kritéria se hodnotí a jakou roli v rozhodování hraje lidskost.

K poslechu zve Pavel Klein

Chcete-li se dovědět více o Venture club, navštivte jejich internetové stránky: https://www.ventureclub.cz/

Petr Šedivý, předseda výboru a jednatel Ventury club Invest. Sám o sobě píše, že je konzultant, finančník a freelancer. Ačkoliv je původním vzděláním lékař, má více než dvacet let zkušeností v obchodě, ve vedení firem. Zná z praktické stránky odbyt, marketing, strategické plánování v oblasti řízení lidských zdrojů i ekonomiku.

Petr se od roku 2012 pohybuje ve finančním poradenství, jeho oborem jsou majetkové a alternativní investice, firmy, projekty, obchod, vzájemná komunikace a vůbec propojování lidí.

Tématem rozhovoru jsou především investice. Ventury club je spolkem investorů a zájemců o investice, investiční platforma a prostor pro vzájemnou výměnu zkušeností, setkávání členů se zajímavými příležitostmi a projekty. Propojuje investory se zájemci o financování jejich podnikatelských záměrů.

Ventury club se zabývá vyhledáváním a vybíráním vhodných projektů k investování. Pořádá investiční, vzdělávací a společenské akce. Venture Club je branou do světa velkých financí i pro menší investory.

https://www.ventureclub.cz/