Interim manažer úspěšným pivovarníkem | René Skýpala

„Jak v přírodě, tak v ekonomice, má vše přirozený průběh,říká René Skýpala, krizový manažer, správce majetku, jednatel a společník ve společnosti Známe řešení a jednatel společnosti Pivovar Heřman.

Celý rozhovor si můžete poslechnout zdarma:

Značka, tradice, kvalita a dodržení technologie. To je pivo Heřman.”

René je jednatelem Pivovaru Heřman, který navazuje na tradici panského pivovaru městyse Vladislav. A pivovar Heřman a jeho cesta bude tématem rozhovoru. V roce 2014 se rodina Petra Heřmana rozhodla obnovit tradici pivovaru se zaměřením na pivo ležáckého typu. Majitel ale v roce 2020 tragicky zahynul. René byl osloven jako správce pozůstalosti a krizový manažer. Z původních plánovaných dvou měsíců jsou téměř dva roky.

V rozhovoru jsme probrali:

✅ Jestli má chladný sklep vliv na horké hlavy.

✅ Kam až sahá historie pivovaru Heřman ve Vladislavi na Třebíčsku.

✅ Jak se z interim manažera stane nadšený pivovarník.

✅ Jak rodinná tragedie zasáhla do fungujícího byznysu pivovaru.

✅ Jak se posuzují rizika byznysu a výkonnost značky.

✅ Jakou úlohu hrají v pivovaru srdcaři.

✅ Z jakých ingrediencí se dělá pivo Heřman.

✅ Jak je těžké udržet si cenovou politiku u nepasterizovaného piva.

✅ Cenotvorba z pohledu interim manažera.

Ke sledování zve Pavel Klein

René Skýpala je krizový manažer, správce majetku, jednatel a společník ve společnosti Známe řešení a jednatel společnosti Pivovar Heřman.

V současnosti je majitelem vlastní společnosti ZNÁME ŘEŠENÍ s.r.o., která nabízí služby v oblasti krizového interim managementu, auditování procesů, správy pozůstalosti, likvidace, insolvence a restrukturalizace obchodních společností a družstev a odborných jazykových překladů.

Je také jednatelem Pivovaru Heřman, který navazuje na tradici panského pivovaru městyse Vladislav. Ostatně pivovar Heřman a jeho cesta bude tématem rozhovoru.

Mezi referenční zákazníky řadí René Skýpala firmy působící v oblastech automobilového průmyslu, zejména se zaměřením na zpracování a povrchové úpravy plastů, dále pivovarnictví a gastronomie, facility, železničního a zbrojního průmyslu a výroby a distribuce zdravotnických pomůcek.

Mezi jeho koníčky patří rodina, cestování a turistika s rodinou, poznávání jiných kultur, cizí jazyky, hudba, sport. Na jaře se účastnil závodu v koloběhu Masaryk Run na brněnském okruhu a má rád japonská bojová umění.

www.zname-reseni.cz, www.pivovarherman.cz