I mlčení může být lež | Vladimír Svoboda

„Každý z nás lže, lišíme se ale v motivech lží,“ tak začíná rozhovor s PhDr. Vladimírem Svobodou a vám nabízíme první ze tří vánočních dárků z projektu V křesle byznysu. Rozhovor vám nabízíme ke sledování celý (níže najdete přímý odkaz). Věnovali jsme se třem tématům.

Tím prvním je pravda a lež. Co jsou prosociální lži? Kolikrát denně zalžeme? Jaký je rozdíl mezi bílou a černou lží? Co je sebeklam a co milosrdná lež?

Prosociální lži nám umožní přežít do dalšího dne, je to geneticky dáno.

Jakou roli hraje lež v podnikání? Můžeme lží nazvat nepřesné interpretování informací? Co obchodní tajemství, dohody o mlčenlivosti? Jaký je vztah mezi lží a cenou produktu?

Druhá oblast, které jsme se věnovali, je armáda. Zkušenosti Vladimíra Svobody jako profesionálního vojáka. Věděli jste, že byl Vladimír na první mimoevropské misi? Pracoval jako velitel čety ochrany šesté polní nemocnice v Afghanistanu v roce 2002. Co ho v misi překvapilo nejvíc? Proč přirovnává misi k olympiádě? Co bylo nejtěžší po návratu z mise?

V byznysu je to jako v armádě. Když vyhrajete, každý chce mít podíl. Když prohrajete, nikdo se k vám nezná.

Otevřeli jsme téma uplatnění profesionálních vojáků v podnikání. Jaké vlastnosti mají ti, kteří byli v armádě? Proč je některé obory záměrně vyhledávají? To nás přivede k tématu rozhodování obecně.

Posledním krátkým tématem je držení střelných zbraní. Dozvíte se, jestli je Vladimír zastáncem legálního držení zbraní. Co je přiměřená nutnost obrany a jak se chovat při útoku? Poslechněte si.

Lidi zabíjejí lidi, ne zbraně.

K poslechu zve Pavel Klein

PhDr. et Mgr. Vladimír Svoboda (51), vystudoval Vysokou školu pedagogickou a dále pak Andragogiku se zaměřením na psychologii. V rámci programu CŽV pak Katedru psychologie UK. Expert MPSV na sociálně patologické jevy. V současné době pracuje v rámci projektu Důstojné pracoviště a Stopper. Jako vědecko-výzkumný pracovník se specializuje na vzdělávání dospělých, sociálně patologické jevy, poruchy chování. Spolupracovník SUIP pro prevenci šikany v zaměstnání. Vystudoval magisterský program Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy. Válečný veterán Armády ČR. Často publikuje ve vědecko-populárních a lifestylových magazínech jako je Téma, Ekonom nebo Žena a život.

PhDr. Mgr. Vladimír Svoboda
Univerzitní pedagog CEVRO Institut
Cell: +420 776 717 554, svoboda.vladimir-grcd@email.cz

Psychologická poradna ERUDITUS
Vývoj diagnostických a intervenčních nástrojů CITY EMPIRIA
Člen sdružení válečných veteránů ČR
Člen Československé obce legionářské

Foto: Michal Sváček, Tomáš Krist (MAFRA) a archiv hosta

Přehled dalších rozhovorů projektu V křesle byznysu najdete na stránce EPIZODY!

MENTORING:

Dopřejte svému podnikání individuální byznys mentoring.

KONZULTACE:

Váháte, jakou cestou se v podnikání vydat? Poskytnu vám nezávislý pohled a 30 let zkušeností v rámci individuální konzultace.

POZNEJME SE:

Jmenuji si Pavel Klein a jsem byznys mentor, lektor, konzultant a krizový manažer. Nahlédnutí do mého soukromí a dalších aktivit.

ROZHOVORY:

Na webu projektu najdete přehled epizod – podcastů a rozhovorů. K poslechu je jich několik desítek.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU:

Rád se s vámi propojím na LinkedIn. Osobní i pracovní drobnosti sdílím i na Facebooku a nárazově na Instagramu.

ČLENSKÁ SEKCE:

Staňte se součástí členské sekce projektu V křesle byznysu a můžete čerpat informace z reálých příběhů z byznysového prostředí, rozhovorů a online vysílání.

V křesle byznysu Pavel Klein mentor podnikání kouč