Floristka s citem a respektem k přírodě | Dagmar Žáčková

„Příroda je krásná tím, že se tvary prolínají. Nejsou svázané,“ říká Dagmar Žáčková, floristka a majitelka květinového ateliéru a farmy Nymfea. V letní sezóně se Nymfea zaměřuje na svatební floristiku. Součástí portfolia služeb je květinová výzdoba firem a nejrůznějších firemních nebo kulturních akcí dle přání klienta v brandových barvách nebo ročního období. S blížícím se adventem připravuje Dagmar vánoční výzdobu firem.

Za každou firmou se vždy skrývá lidský příběh… příběh Dagmar je o tom, jak se z právničky stala floristka. Téměř jedenáct let se po právní stránce starala o majetek několika pražských městských částí. Když těžce onemocněla, uvědomila si, že se k právničině už nechce vrátit. Tak vznikl Květinový ateliér Nymfea jako rodinná firma se sídlem v malé vesničce kousek od Jihlavy a pobočkou v Praze.

Co jsme s Dagmar probrali?

✅ Podnikání na vlastní farmě.

✅ Květinové trendy a možnosti pěstování.

✅ Boj s přírodními živly, cizopasníky a slimáky.

✅ Vázání květin na oslavy i pro radost.

✅ Umění uvázat kytici tak, aby se květy rozvinuly v pravý čas.

✅ Workshopy a setkání s květinami.

✅ Nevěsty a svatby, slavobrány a jiné svatební trendy.

✅ Dokonalost internetových fotografií v porovnání s realitou a přirozenou krásnou květin.

Ke sledování zve Pavel Klein

Dagmar Žáčková o sobě píše:

“Za každou firmou se vždy skrývá lidský příběh… ten můj je o tom, jak se právničky stala floristka. Téměř 11 let jsem se po právní stránce starala o majetek několika pražských městských částí. Soudní jednání, spousta administrativy, řízení týmu a spolupráce s komunálními politiky – práce krásná, ale psychicky hodně náročná. Jednoho dne prostě mé tělo řeklo dost a objevilo se u mně autoimunitní onemocnění. Při léčbě mi došlo, že se k právničině už nemůžu, a ani nechci vrátit.

Nastalo tedy přemýšlení co dál… jelikož jsem holka z maloměsta, která většinu času trávila na zahradě, kde se neustále něco pěstovalo a chovalo, začaly mé myšlenky směřovat k floristice. Moje rodiče vlastní bývalý statek s poměrně velkým pozemkem, a tak když jsem přibližně před 13 lety byla s maminkou v lázních a viděly jsme společně dokument o květinových farmách v jižní Anglii, bylo rozhodnuto – květiny budeme nejen vázat, ale i pěstovat.  Tak vznikl Květinový ateliér Nymfea jako rodinná firma se sídlem v malé vesničce kousek od Jihlavy a pobočkou v Praze.

Naším mottem se stalo „Floristika s citem a respektem k přírodě“. Uvědomujeme si, jak moc si z přírody jako lidstvo bereme a jak málo jí vracíme. Při naší práci se snažíme minimalizovat jakýkoliv odpad. Pokud to jde, používat minimum plastů a vše nahrazovat přírodními materiály. Při pěstování květin  nepoužíváme chemické hnojivo, ale kompost a hnůj ze sousedova hospodářství. Minimalizujeme i chemické postřiky proti škůdcům. Bohužel česká příroda už je tak zničená, že úplně bez chemie to nejde. V letní sezóně se zaměřujeme převážně na svatební floristiku. Součástí našeho portfolia služeb je květinová výzdoba firem a nejrůznějších firemních nebo kulturních akcí dle přání klienta v brandových barvách nebo ročního období. S blížícím se adventem připravujeme vánoční výzdobu firem.

V letní sezóně se zaměřujeme převážně na svatební floristiku. Součástí našeho portfolia služeb je květinová výzdoba firem a nejrůznějších firemních nebo kulturních akcí dle přání klienta v brandových barvách nebo ročního období. S blížícím se adventem připravujeme vánoční výzdobu firem.

Krásu práce floristky ukazuji na květinových workshopech pořádaných jak pro zájemce z řad široké veřejnosti, tak pro firemní zákazníky jako součást eventu nebo odměnu za celoroční práci jejich zaměstnanců. S workshopy jezdím po celé České republice.”

www.nymfea.cz


MENTORING:

Dopřejte svému podnikání individuální byznys mentoring.

KONZULTACE:

Váháte, jakou cestou se v podnikání vydat? Poskytnu vám nezávislý pohled a 30 let zkušeností v rámci individuální konzultace.

POZNEJME SE:

Jmenuji si Pavel Klein a jsem byznys mentor, lektor, konzultant a krizový manažer. Nahlédnutí do mého soukromí a dalších aktivit.

ROZHOVORY:

Na webu projektu najdete přehled epizod – podcastů a rozhovorů. K poslechu je jich několik desítek.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU:

Rád se s vámi propojím na LinkedIn. Osobní i pracovní drobnosti sdílím i na Facebooku a nárazově na Instagramu.

ČLENSKÁ SEKCE:

Staňte se součástí členské sekce projektu V křesle byznysu a můžete čerpat informace z reálých příběhů z byznysového prostředí, rozhovorů a online vysílání.

V křesle byznysu Pavel Klein mentor podnikání kouč