Jak nadchnout děti pro angličtinu a osobní rozvoj? | Šárka Králíčková

„Dělat pořád dokola stejný věci mi nedává smysl,“

říká Šárka Králíčková, lektorka a podnikatelka. Její vášní je angličtina, komunikace, osobní rozvoj a to vše propojuje v programech, které vytváří a vede. Vystudovala Vyšší odbornou školu pedagogickou v Litomyšli a odjela do USA, kde pracovala jako au-pair a po návratu zjistila, že chce propojovat angličtinu a děti a osobní rozvoj. Má touhu rozvíjet lidi v lídry v každé věkové skupině.

Celý rozhovor najdetečlenské sekci projektu V křesle byznysu. Můžete si koupit jednorázový poslech všech pořadů a poslechnout si i další naše rozhovory. Ukázku epizody nabízíme i přímo tady:

Náš rozhovor jsme začali tím, jak se z lektorky stala podnikatelka a jak trnitá a klikatá byla její podnikatelská cesta. Proč dlouho nezvedala ceny svých kurzů a kdy u ní nastal bod zlomu a musela se naučit v byznysu nové dovednosti?

„Prala jsem se s tím, že jsem si musela nechat zaplatit za služby. Pořád jsem si říkala, aby si ostatní nemysleli. Nebyla jsem tam já, vždycky druzí byli přednější. Podnikatelský myšlení nás nikdo neučil.“

Šárka se nevzdala a učila, vytvářela kurzy a zároveň stavěla ucelený vzdělávací systém.

Pracuje s dětmi, které považuje za spolutvůrce svých akcí a programů. Dozvíte se, jak do čokoládového dne může vložit témata, která hýbou aktuálně světem. Říká, že vzdělávání nás baví, když je o nás a týká se nás.

Hovoříme o leadrech a leadershipu, protože je to téma, o kterém Šárka často hovoří. Naťukneme témata emocí, empatie i energie, práce ve skupině, týmovou spolupráci.

Neopomeneme ani propojení vzdělávání a rodinného prostředí a otevřeme ne úplně obvyklé téma, když děti ve svých znalostech „přerostou“ rodiče. Proč a jak Šárka zapojuje rodiče? Jakými produkty cílí na komunikaci rodičů a dětí?

I když Šárka vytvořila systém, který koresponduje s cambridge zkouškami, vložila do něj maximum svých zkušeností. Učí formou hry, gamifikace. Svůj systém přirovnává ke schodům, kdy přesně víte, kam jdete, kam můžete jít a kam se můžete vrátit.

Dozvíte se, proč Šárka vytvořila systém karet pro komunikaci a ne třeba mobilní aplikaci.

„Nemáme učebnice, ale karty a ty se mohou každý den měnit. Vaše komunikace může být každý den jiná.“

Ke sledování zve Pavel

Poslechněte si naše další rozhovory, podcasty a záznamy on-line setkání:

MENTORING:

Dopřejte svému podnikání individuální byznys mentoring.

KONZULTACE:

Váháte, jakou cestou se v podnikání vydat? Poskytnu vám nezávislý pohled a 30 let zkušeností v rámci individuální konzultace.

POZNEJME SE:

Jmenuji si Pavel Klein a jsem byznys mentor, lektor, konzultant a krizový manažer. Nahlédnutí do mého soukromí a dalších aktivit.

ROZHOVORY:

Na webu projektu najdete přehled epizod – podcastů a rozhovorů. K poslechu je jich několik desítek.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU:

Rád se s vámi propojím na LinkedIn. Osobní i pracovní drobnosti sdílím i na Facebooku a nárazově na Instagramu.

ČLENSKÁ SEKCE:

Staňte se součástí členské sekce projektu V křesle byznysu a můžete čerpat informace z reálých příběhů z byznysového prostředí, rozhovorů a online vysílání.

V křesle byznysu Pavel Klein mentor podnikání kouč