Co psát na LinkedIn?

„A co mám na ten LinkedIn psát?“

Ptáváte se mě ve zprávách, sotva jste navázali první kontakty.Vysvětlím vám to na příkladě. Nejsem copywriterka ani marketingová specialistka, ale asistentka. Tak vám to přiblížím na příkladu pracovní porady.

Představte si LinkedIn jako pracovní jednání.

✅ Přijdete upravení (na LinkedIn si dáte záležet na úpravě osobního profilu).

✅ Někoho znáte a cítíte se lépe (už jste navázali nějaká pracovní spojení), jiným se představíte a nabídnete vizitku (propojíte se s dalšími kontakty).Co dál?Posadíte se do čela a budete o sobě vyprávět? No, někdo by si možná troufnul…

Ale spíš se posadíte ke stolu a většina z vás bude první poslouchat. Vnímat atmosféru pracovní porady, dělat si poznámky, sledovat složení porady.

✅ Je možné, že vás něco zaujme a budete reagovat.

✅ Je pravděpodobné, že se až později dostanete sami ke slovu a budete moci říct nějakou svoji pracovní zkušenost, dát najevo své znalosti a rozhled.

✅ Na pracovní porady budete chodit pravidelně a jak budete více známí, vaše slova zaznamená stále větší počet účastníků.

✅ Získáte sebedůvěru a přihlásíte se o slovo. Jednou, dvakrát, třikrát a pak pravidelně.A účastníci porady teď začnou reagovat na vás, komunikovat, doptávat se.

👇

Co tedy psát na LinkedIn?

Jak se na LinkedIn projevit a zapojit?

✍ Reagujte na příspěvky ostatních – lajkujte.

✍ Komentujte příspěvky vašich kontaktů. Zapojte se do diskusí.

✍ Až pak pište příspěvky.

Helena Hájková

Text vznikl pro facebookovou skupinu LinkedIn z nuly na sto.

MENTORING:

Dopřejte svému odnikání individuální byznys mentoring. vy t s

KONZULTACE:

Váháte, jakou cestou se v podnikání vydat? Poskytnu vám nezávislý pohled a 30 let zkušeností v rámci individuální konzultace.

POZNEJME SE:

Jmenuji si Pavel Klein a jsem byznys mentor, lektor, konzultant a krizový manažer. Nahlédnutí do mého soukromí a dalších aktivit.

ROZHOVORY:

Na webu projektu najdete přehled epizod – podcastů a rozhovorů. K poslechu je jich několik desítek.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU:

Rád se s vámi propojím na LinkedIn. Osobní i pracovní drobnosti sdílím i na Facebooku a nárazově na Instagramu.

ČLENSKÁ SEKCE:

Staňte se součástí členské sekce projektu V křesle byznysu a můžete čerpat informace z reálých příběhů z byznysového prostředí, rozhovorů a online vysílání.