Co dělat, když majitel “psychicky odpadne?” Pavel Klein

Dostávám se i do firem, kde manažer nebo majitel z nějakého důvodu psychicky odpadne.

Bývá to v situaci, kdy může být firma v krizi nebo se neposunuje podle jeho představ. Nebo je na manažera vyvíjen velký tlak z několika stran a přestává být funkční.

Jestliže se stane, že se vrcholový manažer nebo majite dostává do velké psychické nepohody, tak je pro mě nepoužitelný. Schválně volím tato velmi tvrdá slova, protože jde o byznys. Nejde o tu lidskou stránku, kdy lidé mají vyhledávat pomoc jinde, ale jde o záchranu byznysu v tom daném okamžiku.

Pokud se toto stane vrcholovému manažerovi, který na sebe má celou tíhu firmy, tak já jako první dělám to, že přiběhnu s “defibrilátorem.” Zahájím jeho psychickou resuscitaci a pokouším se ho znovu nahodit, abych se na něj mohl spolehnout, abych mu mohl delegovat úkoly, které potřebuju, aby ta firma šlapala stejně, lépe a nebo se dostávala z krize.

Nemyslím, že tito lidé jsou na odpis. Co by firma získala, kdyby nastoupil někdo nový, kdo by začínal od nuly, neznal problematiku ani historii firmy? Byl by vržen do víru děje, událostí, které tam zrovna probíhají, a jsou velmi rychlé a dynamické

Pořád se snažím do poslední chvíle toho člověka zachránit, abych ho dostal do pohody. Z mého pohledu pouštět špičkové manažery, kteří mají dočasnou slabost nebo jsou přetížení (vyhoření), je škoda, myslím, že pořád si zaslouží pozornost a šanci.

Já nejsem psycholog. Jsem schopen nějakým způsobem udělat tu první pomoc, ale potom dál pracovat na jeho duševní pohodě už musí někdo jiný, je škoda o toho člověka přijít. Mým oborem je tu firmu zachránit a udržet, a o to se pak společnými silami snažíme.

Přemýšlíte o konzultaci o vaší firmě?
Pavel Klein

MENTORING:

Dopřejte svému podnikání individuální byznys mentoring.

KONZULTACE:

Váháte, jakou cestou se v podnikání vydat? Poskytnu vám nezávislý pohled a 30 let zkušeností v rámci individuální konzultace.

POZNEJME SE:

Jmenuji si Pavel Klein a jsem byznys mentor, lektor, konzultant a krizový manažer. Nahlédnutí do mého soukromí a dalších aktivit.

ROZHOVORY:

Na webu projektu najdete přehled epizod – podcastů a rozhovorů. K poslechu je jich několik desítek.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU:

Rád se s vámi propojím na LinkedIn. Osobní i pracovní drobnosti sdílím i na Facebooku a nárazově na Instagramu.

ČLENSKÁ SEKCE:

Staňte se součástí členské sekce projektu V křesle byznysu a můžete čerpat informace z reálých příběhů z byznysového prostředí, rozhovorů a online vysílání.

V křesle byznysu Pavel Klein mentor podnikání kouč