Český objev baterie HE3DA dobývá světový trh | Jaroslav Kučera

Už jste slyšeli o velkokapacitních bateriových článcích HE3DA?

Je to epochální vynález srovnatelný s nálezem polovodičů. S velkým nadšením a erudicí tento objev představuje Jaroslav Kučera, spoluzakladatel a výkonný ředitel společnosti Battery Unite.

Pořad najdete v členské sekci VIP Byznys premium club nebo si jej můžete koupit jednorázově. Poslechněte si ukázku kliknutím na obrázek.

Náš rozhovor se točí kolem baterií. Proč je technologie článků HE3DA převratná? K čemu tento vynález lze přirovnat? Představujeme největší výhody baterie v porovnání s tužkovými články.

Rozebíráme možnou výrobu, použitý materiál i nehořlavost. Obrovskou výhodou článků je bezpečnost, protože baterie se nevznítí a plná recyklovatelnost.

Přemýšlíme nad tím, jak se může změnit vnímání bateriových úložišť, jak obrovskou budoucnost HE3DA má. Její využití vidí výrobci ve velké lodní i silniční dopravě, podpoře elektromobility, ale i v běžných domácnostech.

„Je na čase vrátit Českou republiku tam, kde byla za první republiky. Byli jsme jednou z nejúspěšnějších ekonomik světa. Měli jsme prvovýrobu s obrovskou přidanou hodnotou. Bateriový segment je možnou cestou, aby ČR získala výrobu s přidanou hodnotou. Český vynález s českými penězi dobývá světový trh.“ Jaroslav Kučera.

K poslechu zve Pavel Klein

Pokud vás téma zajímá, hledejte další informace na https://www.batteryunite.cz/

Jaroslav Kučera je spoluzakladatelem a výkonným ředitelem společnosti Battery unite, která zvládla zafinancovat první etapu projektu Magna Energy Storage na výrobu velkokapacitních bateriových článků HE3DA.

Jaroslav je také spoluzakladatelem fondu Clean Futures Dividend Fund v Holandsku – fondu pro další financování rozvoje Magna Energy Storage a dalších zajímavých projektů v oblasti využití nanotechnologií a obecně projektů v oblasti dlouhodobě udržitelného rozvoje.

Jaroslav je majitelem a denním uživatelem elektromobilu, obdivovatelem Tesly – obecně aktivit Elona Muska a kosmonautiky. Je velkým příznivcem obnovitelným zdrojů a hledání cest, jak je uvádět do praxe. Je fanouškem budovatelských počítačových her, sci-fi literatury, golfu, lukostřelby a dalších.

https://www.batteryunite.cz/

MENTORING:

Dopřejte svému podnikání individuální byznys mentoring.

KONZULTACE:

Váháte, jakou cestou se v podnikání vydat? Poskytnu vám nezávislý pohled a 30 let zkušeností v rámci individuální konzultace.

POZNEJME SE:

Jmenuji si Pavel Klein a jsem byznys mentor, lektor, konzultant a krizový manažer. Nahlédnutí do mého soukromí a dalších aktivit.

ROZHOVORY:

Na webu projektu najdete přehled epizod – podcastů a rozhovorů. K poslechu je jich několik desítek.

ZŮSTAŇME V KONTAKTU:

Rád se s vámi propojím na LinkedIn. Osobní i pracovní drobnosti sdílím i na Facebooku a nárazově na Instagramu.

ČLENSKÁ SEKCE:

Staňte se součástí členské sekce projektu V křesle byznysu a můžete čerpat informace z reálých příběhů z byznysového prostředí, rozhovorů a online vysílání.

V křesle byznysu Pavel Klein mentor podnikání kouč